Podsumowanie XIV edycji programu „Pola Nadziei”

W ramach XIV edycji programu „Pola Nadziei” zgromadzono ponad 247 tys. zł. Pieniądze na rzecz stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zbierały w tym roku szkoły z Podbeskidzia oraz salwatoriańskie parafie w USA. W programie wzięły udział 62 placówki edukacyjne z Bielska-Białej, powiatu bielskiego, Skoczowa oraz cztery polskie wspólnoty w USA ze stanów Nowy Jork i New Jersey.

19 czerwca w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie programu „Pola Nadziei 2018”. W nabożeństwie ekumenicznym, któremu przewodniczył bp Piotr Greger, wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół uczestniczących w akcji, a także samorządowcy, parlamentarzyści i duchowni.

W kończącym się roku szkolnym 2017/2018 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 247 tys. zł., organizując zbiórki, kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi. Zebrana kwota – 247 tys. 810 zł – wspomoże codzienną działalność hospicjum. W polskich parafiach i salwatoriańskim klasztorze w USA zebrano prawie 10 tys. USD.

Podsumowanie „Pól Nadziei 2018” było również okazją do wręczenia dyplomów Honorowego Członka Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego za szczególną pomoc dla hospicjum. Z rąk ks. Piotra Schory SDS, kapelana hospicjum, tytuły te otrzymali: Ewa Żak – radna sejmiku województwa śląskiego, Urszula i Andrzej Omyliński – małżeństwo publicystów oraz Henryk Kania – właściciel Zakładów Mięsnych Henryk Kania.