Sztafeta Miłosierdzia 2016. Po raz trzeci pobiegli dla hospicjum

Zakończona wczoraj 4. Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik była okazją do dzielenia się wiadomościami o hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Do pielgrzymki dołączyli, bowiem pielgrzymi–biegacze, którzy niemal cały dystans pielgrzymki pokonali biegiem w ciągu ośmiu godzin w „Sztafecie Miłosierdzia”.

Była to już 3. Sztafeta Miłosierdzia, którą organizują biegacze-amatorzy, by w ten sposób wzbudzić zainteresowanie działalnością hospicjum oraz różnymi formami wolontariatu na rzecz tego typu placówki. Pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej, (którzy na pieszy szlak wyruszyli 30 kwietnia) mogli dzięki temu usłyszeć, co o hospicjum mówią jego wolontariusze, a także o przeżyciach uczestników nietypowej sztafety.

Biegnący dołączyli do pieszej pielgrzymki 3 maja we Wróblowicach (6 kilometrów przed Łagiewnikami). Każdy z biegnących przebył od 20 do 30 kilometrów. Cała trasa wynosiła 92 kilometry. Start poprzedziła msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Hałcnowie. Po raz pierwszy w sztafecie wzięły udział cztery kobiety: Izabela Dziedzic-Stolarczyk (ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Węgierka”), Halina i Maria Gałuszka (mama z córką, mieszkanki Porąbki) oraz Danuta Walaszek z Czechowic-Dziedzic. Męską część sztafety tworzyli: Tomasz Kapuśnik, Piotr Capik, Dariusz Pamuła, Mariusz Nowak, Robert Gawlak, Bartłomiej Karas z Czechowic-Dziedzic (z grupy biegowej „Rozbiegamy To Miasto – Czechowice-Dziedzice” oraz ks. Jacek Pędziwiatr (dyrektor programowy radia „Anioł Beskidów”) i Radosław Jamróz (główny organizator sztafety) – obaj panowie reprezentują grupę biegową z Bielska-Białej „Ultra Beskid Sport”. Koszulki dla biegaczy ufundowała firma Multima z Bielska-Białej.

Składamy gorące podziękowania i ściskamy Was serdecznie!!!

Składamy wielkie podziękowania Organizatorom 4. Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik.