• Ogród ekologiczny wokół hospicjum

Ponad 150 roślin zasadzono dziś (18 maja) w ekologicznym ogrodzie, który powstaje przy hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Młodzież, która sadziła roślin, czyli uczennice Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej oraz Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych spisała się na medal!

Wszystkie rośliny zasadzone w hospicyjnym ogrodzie (w sumie ok. 300) są:

– cenne przyrodniczo, a ich owoce są pokarmem dla ptaków,

– nadają się na siedliska lęgowe ptaków i dają im schronienie przed drapieżnikami,

– są miododajne i zwabiają owady,

– dają schronienie owadom, ptakom i drobnym ssakom.

Stowarzyszenie hospicyjne ma nadzieję, że w przyszłości ogród będzie miejscem refleksji i ukojenia dla pacjentów hospicjum oraz ich najbliższych, a także będzie pięknym i pożytecznym elementem dla najbliższego sąsiedztwa.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w 96. rocznicę urodzin patrona hospicjum, Jana Pawła II.

Ekologiczny ogród powstał w ramach programu „Działaj w zielone” Fundacji Ekologicznej ARKA, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tekst i foto: Beata Zamlewska-Pałyga