Tajemnice szczęścia – koncert charytatywny

Dźwięki wydobywane z mis tybetańskich i kieliszków – to tylko niektóre z atrakcji koncertu na rzecz hospicjum im. św. Jana Pawła II – 15 czerwca o godz. 18.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. Wstęp wolny!

Koncert zatytułowano „Tajemnice szczęścia” nawiązując w ten sposób do ciekawych wypowiedzi papieża Franciszka o miłości, rodzinie, uzdrowieniu z zazdrości, czy zagadkach dzieciństwa. Zaprezentują je aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Marta Gzowska-Sawicka i Rafał Sawicki. Głównym wykonawcą muzycznym jest wielokrotnie nagradzany Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego, któremu towarzyszyć będą: Małgorzata Koba – skrzypce, Paweł Seligman – fortepian.

– Na początku usłyszymy utwory sakralne  pełne mistycyzmu takich kompozytorów jak: Łukasz Urbaniak, Giedrius Svilainis, Tim Sarsany,   Eric Whitacre czy Javier Busto. Potem zabrzmi wyjątkowo tajemnicze dzieło Erica Whitacer’a  „Stars” w którym aparat wykonawczy został poszerzony o kieliszki strojone na różnych wysokościach oraz misy tybetańskie. Koncert będą kończyć miłosne pieśni hebrajskie oraz opracowania muzyki rozrywkowej  – wyjaśnia Jan Borowski, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Paweł Seligman jest organistą, pianistą i aranżerem. Ma na swoim koncie już siedem wydanych płyt. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Republika Czeska).

Małgorzata Koba jest skrzypaczką dwóch działających na Śląsku kwartetów smyczkowych: Dell’arte oraz Escape. Na stałe współpracuje również ze stowarzyszeniem Opera Kameralna. Występowała m.in. na scenach Szwajcarii, Islandii, Austrii, Francji, Włoch, Czech, Islandii.

Koncert, który dedykowany jest pamięci zmarłego budowniczego hospicjum – Adama Kołodziejczyka, poprowadzi Andrzej Mróz.

Do udziału gorąco zaprasza Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Wstęp wolny! Będzie to także okazja do nabycia cegiełek na wsparcie hospicjum (w wysokości: 10, 20, 50 i 100 zł) oraz przekazania wolnych datków.