Aukcja charytatywna na rzecz Hospicjum

1 kwietnia 2017 roku w Bielsku-Białej odbyła się III Podbeskidzka Konferencja Medyczna  „Wszystko, co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać”- na styku psychiatrii, urologii, seksuologii i ginekologii. To wydarzenie zorganizowane zostało przez zespół gabinetów specjalistycznych PSYCHOMedical oraz Beskidzką Izbę Lekarską, a nad całością czuwała lek. med. Jolanta Klemens, Honorowy członek Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. Podobnie jak                     i w poprzednim roku, tak i tym razem udało się zgromadzić wyjątkowe postaci ze  świata medycyny, których osobom niezwiązanym z tym środowiskiem, nie trzeba przedstawiać. Zebrane audytorium miało więc okazję wysłuchać niezwykle interesujących wykładów prezentowanych przez takie osobistości jak           lek. med. Jolanta Klemens, profesor dr hab. n.med. Zbigniew Lew-Starowicz, profesor dr hab. n.med. Maciej Wilczak , dr hab. n. med. Robert Pudlo oraz           dr n. med. Marcin Życzkowski.

Jednak III Podbeskidzka Konferencja Medyczna była nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale również do bezinteresownej pomocy. Podczas całego wydarzenia sprzedawane były cegiełki na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku- Białej i podobnie jak w ubiegłym roku przeprowadzona została aukcja fantów sponsorowanych przez najróżniejsze osoby wielkiego serca. Dochód ze sprzedaży cegiełek oraz licytacji wyniósł         10 340 złotych i w całości zasilił konto naszego Hospicjum.

Mieliśmy okazję przekonać się, że ludzi otwartych na potrzeby innych oraz gotowych nieść pomoc jest wiele, od darczyńców po biorących udział w aukcji,       od dzieci oraz dorosłych zaangażowanych w sprzedaż cegiełek po nabywających je uczestników konferencji. Sposobów było kilka, a cel szczytny.                    To, co można powiedzieć z całą pewnością – to był dobry dzień, w czasie którego wydarzyło się wiele dobrego. A jak mówi stare przysłowie – darowane dobro zawsze wraca.