Więzienne anioły dla Hospicjum

Mija rok od rozpoczęcia współpracy między bielskim Aresztem Śledczym a Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym w zakresie zatrudniania skazanych.
Zaczęło się od inicjatywy psychologa bielskiego aresztu, który wspólnie z wychowawcą koordynuje produkcję gipsowych aniołów. Od stycznia bieżącego roku 3 skazanych, zatrudnionych przez hospicjum, wykonywało na terenie aresztu odlewy figurek. Mimo, iż pracują nieodpłatnie, to wykazują się właściwym zaangażowaniem. Wiedzą, że wspierają szczytny cel. 130 figurek, które przetransportowano do Hospicjum im. św. Jana Pawła II trafi na kiermasze świąteczne.
Ich sprzedaż pomoże zasilić kasę hospicjum i poprawić warunki opieki nad chorymi. W przenoszeniu figurek pomagał kolejny skazany, na stałe nieodpłatnie zatrudniony wewnątrz hospicjum, wykonując tam prace konserwatorskie i porządkowe. Prezes zarządu stowarzyszenia – Grażyna Chorąży – podziękowała funkcjonariuszom za zorganizowanie tego rodzaju wsparcia dla Hospicjum.
Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i wzięcia udziału w kiermaszu świątecznym na rzecz naszego Hospicjum, który odbędzie się przy parafii w Cięcinie 17 grudnia.