VII Kongres Kobiet Podbeskidzia

Podczas podsumowania VII Kongresu Kobiet Podbeskidzia, odbywającego się w Gminie Żydowskiej, został wydany wyjątkowy kalendarz na 2018. Jego pomysłodawczyniami były dwie bielszczanki – Urszula Bożałkińska wzbogaciła swoją poezją każdą kartę tego wydawnictwa, a Anna Godlewska ozdobiła je przepięknymi grafikami wybitnych kobiet pochodzenia żydowskiego. Dochód ze sprzedaży kalendarza przekazano na działalność Salwatoriańskiego Hospicjum w Bielsku-Białej.

Czek na kwotę 9,6 tys. zł odebrała prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży – I Perła Kongresu Kobiet. Wręczenie czeku poprzedziła wystawa kolejnych prac Anny Godlewskiej, która przedstawiała portrety znanych i wybitnych kobiet, a wiersze pióra Uli Bożałkińskiej czytała i śpiewała aktorka Kasia Dendys.

Posłanka Mirosława Nykiel, która jest patronką honorową kongresu, zapowiedziała VIII Kongres Kobiet Podbeskidzia, podkreślając, że ten rok jest szczególny ze względu na setną rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce.

Gospodynią wieczoru była Dorota Wiewióra, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

To był wyjątkowy i niezapomniany wieczór.