V Podbeskidzka Konferencja Medyczna

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. już po raz piąty odbyła się Podbeskidzka Konferencja Medyczna, tym razem nosząca tytuł „Różne oblicza agresji”. Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym roku za organizację wydarzenia odpowiedzialna była Beskidzka Izba Lekarska, Stowarzyszenie Felicitas, a przede wszystkim dr Jolanta Klemens, założycielka „PSYCHOMedical”.
Podczas tej konferencji, po raz pierwszy program podzielono na dwa dni. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty prowadzone przez dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko oraz mgr Agnieszka Taper. Żywiołowość prowadzących oraz poruszana tematyka, jaką był wpływ nieustannego pobudzania mózgu na agresję, mechanizmy przeciążenia informacyjnego oraz silne emocje i lęki będące następstwem nadaktywności w sieci, zaangażowały w warsztaty wszystkich uczestników.
Drugiego dnia mieliśmy okazję poznać różne oblicza agresji w bardzo szerokim aspekcie – od agresji u dzieci i młodzieży, dorosłych z zaburzeniami psychicznymi po wpływ farmakologii na zachowania agresywne. Różnorodność tematyki, wiedza prelegentów, a także frekwencja wśród słuchaczy pokazały, że Podbeskidzka Konferencja Medyczna jest wydarzeniem wyjątkowym, które z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Tradycyjnie już także, w trakcie konferencji sprzedawane były cegiełki na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W tym roku udało nam się zebrać 1.290,00 zł. Tu również mogliśmy się przekonać, że idea oraz misja Hospicjum bliska jest wielu osobom, które gotowe są wspierać zarówno mentalnie, jak i finansowo pracę ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie placówki.