Wizyta Państwa Pieczuro w Hospicjum

W dniu 11 czerwca bieżącego roku mieliśmy ogromną przyjemność gość w naszym hospicjum Państwa Barbarę i Janusza Pieczuro, którzy od kilkudziesięciu lat zamieszkują w Stanach Zjednoczonych. Podczas tegorocznej wizyty z Polsce postanowili nas odwiedzić i zobaczyć na własne oczy jak wygląda i działa Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
W 2017 roku zaskoczyli nas wiadomością, iż pragną zorganizować dla naszego hospicjum w Bielsku akcję „Pola Nadziei” w parafiach Salwatoriańskich w swoim mieście i okolicach. Było to dla nas niezwykle miłe zaskoczenie. W tym roku zorganizowali dla nas już III edycję programu „Pola Nadziei”. Co roku jesienią wolontariusze sadzą cebulki żonkili przy parafiach, a wiosną, gdy zakwitną, sprzedają je i zebrane pieniążki przekazują na konto naszego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.
Kwota zebrana w trakcie tych trzech edycji „Pól Nadziei” wyniosła łącznie 38.233 USD.