Relacja z koncertu

Od 20 lat organizowana jest w Bielsku-Białej akcja charytatywna Pola Nadziei, której celem jest zbieranie funduszy na bielskie Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Dla uczczenia tego jubileuszu Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne i Zespół Szkół Gastronomicznych zorganizowały koncert Silni nadzieją.

Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na budowę i utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los ciężko chorego człowieka. W Bielsku-Białej tę akcję od 20 lat prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne.

W koncercie Silni nadzieją 5 kwietnia br., na Bielskiej Scenie Reja wystąpili znani bielscy artyści: wokalistka Iwona Loranc z zespołem w składzie Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura, śpiewak operowy Andrzej Lampert z żoną przy akompaniamencie Mateusza Głuszaka, zespół Retrospekcja, trio Elżbieta Tanistra, Krzysztof Maciejowski i Mateusz Głuszak, Małgorzata Koba i Agata Hołdyk z Bielską Szkołą Suzuki oraz uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych – Paulina Wajdzik.

Dla publiczności przygotowano kawiarenkę z wypiekami nauczycieli Gastronoma. Wszystkie ciasta i ciasteczka były przepyszne, zdobione jadalnymi kwiatami. Uczniowie ZSG profesjonalnie obsługiwali gości.

Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży krótko podsumowała 20 lat akcji Pola Nadziei i podziękowała za zorganizowanie całego przedsięwzięcia społeczności Gastronoma. Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych Jolanta Wikło podkreśliła, że nauczyciele i uczniowie Gastronoma dostrzegają ogromną potrzebę wspierania osób przewlekle i nieuleczalnie chorych z bielskiego hospicjum.

Przy okazji tego spotkania udało się zebrać ponad 4 tysiące zł dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Urszula i Andrzej Omylińscy