Zostań wolontariuszem

Wolontariat we wszystkich postaciach jest przede wszystkim sprawą serca: serca, które potrafi otwierać się na potrzeby braci dostrzegając ich wzniosłą ludzką godność, odblask wielkości samego Boga, na którego obraz stworzona jest każda ludzka istota

(por. Rdz 1 ”Mt 25,40”)

Niezwykle ważnym ogniwem funkcjonowania hospicjum są wolontariusze.  Ich obecność, uśmiech i empatia są bezcenne.

Aby włączyć się w grono wolontariuszy…

Przemyśl, jaką pomoc możesz zaoferować. Nie działaj w pospiechu. Twoja decyzja nie może zrodzić się pod wpływem chwilowych emocji, być sposobem na spędzenie wolnego czasu, być ucieczką od codzienności – wymaga czasu i dojrzałości.

O tym, co można zyskać pracując na rzecz drugiego człowieka, można się przekonać tylko w jeden sposób – podejmując się tego wyzwania.

Kandydaci na wolontariuszy przechodzą szkolenie, które obejmuje zajęcia teoretyczne z koordynatorem wolontariuszy – psychologiem oraz zajęcia praktyczne.

Wolontariusze wykonują pracę nieodpłatnie. Pomagają w hospicjum charytatywnie, o czym zostają wcześniej poinformowani.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem

Twoja obecność i Twój uśmiech są dla chorych i jego bliskich bardzo cenne. Twoja pomoc w opiece nad pacjentami w hospicjum stacjonarnym, w organizacji imprez charytatywnych, w kwestach na rzecz hospicjum czy promocji naszej działalności miałaby nieocenioną wartość.

Dzięki bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka, sami odnosimy wiele korzyści. Lepiej poznajemy samego siebie, nawiązujemy nowe przyjaźnie i znajomości, dowiadujemy się więcej o działalności organizacji pożytku publicznego. Uczymy się czegoś, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na Nasze dalsze życie.

Wolontariusz niemedyczny może pomagać w okazjonalnych akcjach prowadzonych przez hospicjum, robić drobne sprawunki, spędzać czas z chorymi na rozmowie i rozrywkach. Z pewnością każdy, kto zechce pomagać znajdzie zajęcie dla siebie według swoich zainteresowań i zdolności.

Jak zostać wolontariuszem…

To proste. Prosimy o kontakt:
Agnieszka Ożga-Palinker
tel. 33 821 11 53 (od poniedziałku do środy w godzinach 8–14)
e-mail: hospicjumjp.wolontariat@wp.pl