IV Podbeskidzka Konferencja Medyczna

13 kwietnia 2018 już po raz czwarty odbyła się Podbeskidzka Konferencja Medyczna, której tematem przewodnim w tym roku był  „SENIOR – znaczy aktywny”. Gospodarzami tego wydarzenia były Beskidzka Izba Lekarska oraz Zespół Gabinetów Specjalistycznych Psychomedical. Poruszane podczas spotkania tematy dotyczyły między innymi leczenia otępień, aspektów prawnych związanych z seniorem, kwestii samotności u osób starszych oraz jak istotna jest rola ich opiekunów. Tradycyjnie już, swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą dzieliły się znamienite osoby z dziedziny medycyny.

Po raz kolejny również fundusze zebrane podczas Konferencji w całości przekazane zostały dla naszego Hospicjum. Nad wszystkim czuwała pomysłodawczyni konferencji, a także Honorowy Członek Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, lek. med. Jolanta Klemens.

Wiele można by mówić o tym wydarzeniu, jednak to, co najważniejsze często najtrudniej opisać. Zarówno merytoryka, jak i bezinteresowność osób związanych z tym wydarzeniem po raz kolejny okazała się być na najwyższym poziomie. Pozostaje więc podziękować każdej osobie, która miała swój udział w konferencji.