• Jasełka i koncerty kolęd w Hospicjum

W Hospicjum św. Jana Pawła II nie brakowało spotkań dzieci i młodzieży szkolnej z pacjentami. Każdemu pacjentowi chcemy zapewnić fachową opiekę medyczną, duchową, ale też zależy nam na właściwym zagospodarowaniu często dłużącego się czasu. Uwrażliwieni na potrzeby chorego i cierpiącego człowieka, uczniowie zaangażowali się w świąteczne akcje dla hospicjum poprzez przygotowanie koncertów kolęd oraz jasełek.

• Jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego,
    • Chór Szkoły Podstawowej w Kobiernicach,
    • Zespół Muzyczny z IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku-Białej,
    • Zespół Muzyczny z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej,
    • Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach,
    • Kapela Dawida i Patryka Buchtyiarów z Ochab,
    • Schola z parafii św. Katarzyny w Cięcinie.

Za każdy taki gest  skierowany do naszych pacjentów podziękowali uczniom i nauczycielom  prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży oraz ks. Piotr Schora,.
    Dzięki tym kontaktom młodzież nabiera przekonania, że  jest potrzebna i może wiele dobra nieść potrzebującym.